İlimiz genelinde dün gece sabaha kadar etkili olan ve sabah 09.00 itibariyle 236 köy yolunu ulaşıma kapatan kar yağışının ardından idaremize bağlı karla mücadele ekipleri 173 köyün yolunu yeniden ulaşıma açtı.
 
Saat 21.00 itibariyle il genelinde ekiplerimizin yaptığı çalışmalar sonucunda kapalı köy yolu sayımız 63'e düştü. 
 
Kar yağışının durmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandıran ekiplerimiz yer yer yüksekliği 1 metreyi bulan kar kalınlığında şehrin birçok noktasında aynı anda karla mücadele çalışması gerçekleştirerek sabah kapanan köy yollarının yüzde 73’ünü 12 saatlik zaman diliminde tekrar ulaşıma açtı.
 
An itibariyle sabah saatlerinde Köse ilçemizde 11 olan kapalı köy yolu sayımız 2'ye, Merkez ilçemizde 43 olan kapalı köy yolu sayımız 13'e, Kelkit ilçemizde 65 olan kapalı köy yolu sayımız 12'ye, Kürtün ilçemizde 28 olan kapalı köy yolu sayımız 9'a, Şiran ilçemizde 64 olan kapalı köy yolu sayımız 12'ye ve Torul ilçemizde 25 olan kapalı köy yolu sayımız 15'e düşürülmüştür.
 
Okulların tatil olması nedeniyle acil durumlar, diyaliz hastaları ve cenazelerin bulunduğu köyler önceliklendirilerek gerçekleştirilen çalışmalara sabah saatlerinden itibaren tekrar devam edilecek.
 
İş makinelerimizle yaklaşık 2 bin 100 kilometrelik mesafede karla mücadele çalışması gerçekleştirirken bu süreçte en büyük destekçimiz olan köylerimizin değerli muhtarları ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.